RockCetesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
RockCetesi

Rock 'A qhönül ver :)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

PiNhAnİ ..!!

YazarMesaj
RockEr'S
Admin
RockEr'S

PiNhAnİ ..!! Empty
MesajKonu: PiNhAnİ ..!!   PiNhAnİ ..!! Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 3:11 pm

Sinan Kaynakçının Van Basten'den beri uğraştığı ve belkide hayallerini oluşturan bir projedir pinhani.aileden gelen müzik geçmişleri en sonunda cem aksel ve akın eldes gibi iki ustanın el atmasıylada kuzen zeynepin geri vokal ve bas'da yer almasıyla daha da güzelleşmiş ve albüm oluşmuştur.
grubun 3 adet şarkısına da www.pinhani.com adresinden ulaşabilirsiniz.
istanbul'Da en azından mutlaka dinlenilmeli.

Albümde cümbüş, mandolin, klarnet ve perküsyon gibi birçok farklı enstrüman kullanılmış. bazı şarkılarda bariz bir akdeniz havası almak da mümkün. Sözler oldukça temel ve bir o kadar da gerçek. Misalen "ben nasıl büyük adam olucam" inanılmaz bir gerçekcilik kokuyor; "sevmezdim okulu sevmezdim, okudum yıllarca hep okudum/ okumaktan boynumu büktüm yoruldum/ bilmezdim oyunu bilmezdim denedim her şekilde denedim/ denemekle olmadı zaten yenildim"

şarkıların büyük coğunluğu kişiye, uzaktaki sevgiliye yazılmış mektuplar hissi uyandırıyor açıkçası eğer sevgiliniz uzaklarda bir yerdeyse albüm tam manasıyla "cok pis koyuyor". Birkaç örnek vermek gerekirse;

"Istanbul'da kimim var, kimin icin bu toz duman
Istanbul'da neyim var, ne kaldi ki kalabaliktan?"

"Sen hele bi gel uzaklar sana gelir
Sen hele bi gel, butun dertler bitiverir"
Hep seni bulur uzun zor sıkıcı gunler
Yazik olur, hadi gel kurtar bizi"

"Biraz önce uyurken seni koynuma aldim
Dudagindan öperken uykudan uyandim.
Sana boyle uzakken seni bir daha sevdim
Yanina gelebilsem bir daha dönmezdim"

evet, dinlenilmeli kesinlikle. Arada ufak jilet darbeleri de serbest bırakıllmalı hatta...

Surprised
https://rockcetesi.yetkin-forum.com

PiNhAnİ ..!!
1 sayfadaki 1 sayfası