RockCetesi

Rock 'A qhönül ver :)
 
AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  Üye ListesiÜye Listesi  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 ..::BaDem::..

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
RockEr'S
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 128
Kayıt tarihi : 17/08/08

MesajKonu: ..::BaDem::..   Perş. Ağus. 21, 2008 3:28 am

~~~~~~~~~~BadEM~~~~~~~~~~

Mustafa Kemal Öztürk: Vokal, piyano, gitar
e-mail: moosty@badem.org


1976, Samsun. Altı yaşından beri müzikle ilgilenen Mustafa ilk bestelerini çocukken yapmaya başladı. On ve on iki yaşları arasında org ve piyano dersleri aldı. On üç yaşında Ankara Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü'nü kazandı; ancak bir senelik eğitimden sonra sağlık problemlerinden dolayı ayrılmak zorunda kaldı ve Samsun Anadolu Lisesi'nde eğitimini sürdürdü. Lise yıllarında dört dönem boyunca hazırlık korolarını çalıştırdı. Aynı zamanda rock ve pop gruplarında da yer alan sanatçı, bu gruplarda klavyeci ve vokalist olarak bulundu.
Üniversite sınavlarında -daha rahat müzik yapabilmek için- bölüm değil okul seçti. Boğaziçi Üniversitesi tek tercihi oldu. Genetik bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) Rock Korosu'nda koristlik, solistlik, ve şeflik; BÜMK'te ise başkanlık yapan Mustafa, 1996 yılında Badem ve Ychorus adlı iki vokal topluluğunun kurucu üyelerinden oldu. Aynı yollarda prodüktör asistanı olarak Nezih Ünen ile çalıştı. 2001 yılından itibaren profesyonel olarak birçok sahne çalışmasında solist olarak görev yaptı. Nail Yavuzoğlu ve Onur Türkmen'den armoni dersleri alan sanatçı Berklee ve New England üniversitelerinden burssuz kabul aldı ancak gitmedi.
İTÜ MİAM'da Ses Mühendisliği yüksek lisans eğitimini bitirdi ve halen aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmekte. Aynı yıl halen çalıştığı Taşoda Müzik'in kurucu ortaklarından oldu. Taşoda bünyesinde Özcan Deniz, Öztürk, Badem, Doa ve başka bir çok sanatçının prodüksiyonlarında baş tonmeister ve prodüktör olarak yer aldı.
Eskilerden Bon Jovi, Michael Jackson, ve The Beatles; günümüz sanatçılarından ise Travis, Evanesence ve Coldplay sevdikleri arasında. Müzik dışında masa tenisi, atletizm ve futbol ile çok yakından ilgili olan Mustafa'nın amatör olarak katıldığı müsabakalardan birçok madalyası var.

Barış Bahçeci: Vokal, geri vokal, gitar, perküsyon
e-mail: baris@badem.org


1973, İstanbul. Babası ticaretle uğraşan, annesi ise öğretmen olan Barış, ilk müzik eğitimini ilkokulda 1980-1981 yıllarında Yücel Elmas & Yıldız Elmas'ın açtığı mandolin kursu ile aldı. Liseye kadar müziğe olan ilgisi; müzik sektöründe ticaret yapan babasının yanında çalışmak, şarkı söylemek ve iyi bir dinleyici olmaktan öteye geçmedi. 1989'da gitar ve bağlama çalmaya başlayan Barış'ın müziğe asıl ilgisi Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'ne girmesi ve BÜMK üyesi olmasıyla başladı. Suat Arıkan'la şan ve solfej çalıştı. BÜMK Rock Korosu'nda koristlik, solistlik, ve koro koordinatörlüğü yaptı; entonasyon çalışmalarını yönetti. Yönetim Kurulu'nda da görev alan Barış, 1996'da Ychorus ve Badem topluluklarının kuruluşlarında yer aldı. 1998'da ODTÜ Felsefe Bölümü'nde yüksek lisansa başladı. Engin Gürkey'le perküsyon çalıştı. 2000'de yüksek lisansı bırakıp askerlik görevi için Malatya'ya gitti; döndüğünde ise kendini iş hayatının içinde buldu. Aynı dönemde birçok profesyonel sahne çalışmasında gitarist olarak çalıştı. 2002'de Onur Türkmen'le armoni ve solo gitar çalıştı. 2003'de evlendi ve Akbank'taki görevinden ayrıldı. Aynı yıl Mustafa Kemal Öztürk ve Anıl Savaş Kılıç ile Taşoda'yı kurdu. 2007 başında ise yeni kurulan bir plak firması olan Weplay'de direktörlük ve yapımcılığa başladı.
Müzik dışında yoga ve doğu felsefesiyle ilgili olan Barış'ın en sevdiği sanatçılar arasında Norah Jones, Travis, Queen, The Beatles, Elvis Presley, Cem Karaca, ve Barış Manço yer alıyor.

Mert Özdemir: Gitar, banço, geri vokal
e-mail: mert@badem.org


1974, Samsun. Mert'in müziğe olan ilgisi babasının ona iki buçuk yaşında aldığı oyuncak piyano ile başladı. Altı yaşında piyano dersleri almaya başlayan Mert, ilkokulda mandolin ve gitar dersleri aldı. İngiltere'ye dil kursuna gittiğinde babasının isteğiyle kendisine bir gitar aldıktan sonra başka hiçbir enstrümana ilgi duymadı. Samsun Anadolu Lisesi'nde okul orkestralarında gitar çalmaya başlayan Mert, lise son sınıfı Kanada'da okudu. Orada telli-yaylı enstrüman derslerine katıldı. Türkiye'ye gelince bir yıl üniversiteye hazırlandı ve İTÜ İnşaat Mühendisliği'ni kazandı. Üniversiteye hazırlandığı yıl kısa süreli tenor saksafon dersleri de aldı.
Üniversite eğitimi bittiğinde, Mustafa'nın teklifine evet diyerek Badem'e dahil olana kadar, müzikal açıdan çok aktif olmadı. İTÜ'den mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 1997-2000 yılları arasında BÜMK Rock Korosu'nda koristlik, solistlik ve gitaristlik yaptı. 1999 yılında "Turgay ve Frekans" grubunun Hammer Müzik' ten yayınlanan "Derin Boşluk" adlı albümünde gitar çaldı.
Mert'in müzik ve gitar dışındaki en büyük uğraşı bilgisayarlar. Bunun dışında teknoloji, otomobiller, bisiklet, yüzme ve basketbolla da yakından ilgili.

Doğaç Başaran: Bas gitar, geri vokal
e-mail: dogac@badem.org


1979, Antalya. Müziğe ilkokuldan önce küçük bir org çalarak başladı. İlkokulda çok sesli korolarda söyledi. Ortaokulda ailesinin aldığı gitarı çalmaya başladı. Veysel Erdemir ile klasik gitar çalıştı. Lisede okul orkestrasında akustik gitar çaldı. Arkadaşlarıyla MFÖ parçaları söyledikleri bir de grup kurdu. Lisede ayrıca tiyatro grubunda ödüller aldı.
Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. BÜMK Korosu'nda koristlik ve solistlik yapan Doğaç'ın Badem ile tanışması ve arkadaş olması da bu sayede oldu. Bas gitar çalmaya 1999'da Badem'e katıldıktan sonra başladı. Daha sonra rock korosu orkestrasının da bas gitaristi oldu. Mahmut Yalay ile bas gitar çalışmaya başladı. 2002-2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nde Rock Korosu şefliği yapan Doğaç, grubun davulcusu Emre ile orada tanıştı ve beraber birçok konser verdi.
Doğaç 1999 yılından bu yana Badem ile müzik çalışmalarına, 2001 yılından itibaren diğer grup arkadaşları gibi profesyonel müzik hayatına sahne çalışmalarıyla devam ediyor. Hedefi hem akademisyen hem de müzisyen olmak olan Doğaç, şu an BÜ Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde doktora yapıyor.
Doğaç, MFÖ ve Eagles'in en büyük hayranlarından.

Emre Yıldız: Davul
e-mail: emre@badem.org


1982, İzmir. Müziğe ilkokul yıllarında klavye eğitimiyle başladı ve ardından iki sene gitar çaldı. 1996'da Adana'da, Hikmet Kılıçoğlu'ndan aldığı derslerle davul çalmaya başladı. Mezun olana kadar lise orkestrasında ve çeşitli gruplarda çaldı; festivallerde ve Adana'daki yerel TV'lerde performans sergiledi. Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği'nde eğitimine başladıktan sonra Bridge grubuyla İstanbul'da profesyonel olarak sahne almaya başladı. 2002'de Badem'e katıldı. BÜMK'te bir sene başkan olarak görev yapan Emre, mezun olduktan sonra 2006-2007 eğitim sezonunda Modern Müzik Akademisi'nde Berke Özgümüş ve Cem Aksel'den davul dersleri aldı.
Red Hot Chilli Peppers, Travis, Coldplay, Özlem Tekin ve MFÖ sevdiği sanatçılar arasında yer alıyor.
Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Emre halen Modern Müzik Akademisi'nde davul eğitmenliği yapıyor.

Devrim Ünay: (Eski/Fahri Üye)

1976 İzmir. Devrim 1994'te Boğaziçi Üniversitesini kazanana kadar İzmir'de yaşadı. Halen Belçika'da biyomedikal doktorası yapıyor. Kendisini bildi bileli orada-burada, evde-sokakta, mutfakta-banyoda şarkı söylerdi. Bir enstrümanla tanışması on yedi yaşında ailesinin aldığı gitarla başladı. İki sene boyunca İzmir Yamaha Müzik Kursu'nun gitar derslerine devam eden Devrim, ilk senesinde Raci Pişmişoğlu'yla çalışmış. Üniversiteye girdikten sonra müziğe BÜMK'te devam eden Devrim korolarda koristlik ve solistlik yaptı, düzenlenen atölyelerde notasyon, solfej ve ses üzerine çalıştı. 1996'da önce Ychorus vokal topluluğunun, sonra da Badem'in kuruluşunda yer aldı.
1999 yılında "Renkler" albümü piyasaya çıkıncaya kadar Ychorus ile çalışmaya devam eden Devrim, Badem'de de 2001 yılına kadar aktif olarak yer aldı. Belçika'da iki arkadaşı ile birlikte Türk müziği eserlerinin çağdaş yorumlarını yapan bir grupta yer alan Devrim gitar, mandolin ve klarnet çalıyor.
Pop, rock, soft-caz türü müziklere kendisini daha yakın hisseden Devrim; Dire Straits, Queen, Simon & Gurfunkel, Norah Jones, MFÖ, ve Modern Folk Üçlüsü dinlemeyi seviyor. Kendi tarifiyle Dire Straits'in oturmuş sound'u, Norah Jones'un kendine güvenli, sakin, ve akıcı müziği, diğerlerinin çok sesliliği kullanımları müziğini etkiliyor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://rockcetesi.yetkin-forum.com
 
..::BaDem::..
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
RockCetesi :: Müzik :: Yerli Gruplar-
Buraya geçin: